Banner firmy technic-trans.com.pl z logiem Rotan dystrybutora pomp przemysłowych, wyporowych i zębatych

Pompy zębate do olejów

pompy do olejów wysokiej jakości

Pompy zębate to bardzo istotne składniki bardzo wielu urządzeń, z których korzystamy codziennie w pracy bądź w domu czy też po to, aby gdzieś się przemieścić. Te pompy bowiem mają bardzo istotne zadanie – ich głównym zadaniem jest przede wszystkim transport cieczy z pewnego elementu tego urządzenia do innego. Najprościej będzie to można wyjaśnić na przykładzie samochodu albo motocykla, biorąc pod uwagę pompy do olejów. Zadaniem takiej pompy jest bowiem transport oleju z silnika do specjalnej magistrali centralnej. Wszyscy wiemy, że olej w silniku to bardzo istotny element i że bez niego auto może zepsuć się tak, że jedynym ratunkiem będzie tylko wymiana zatartego oleju, ale mało kto z nas zapewne zastanawiał się jak to działa i jak ważne jest, aby taka pompa do oleju była dobrze dobra i aby była to pompa jak najlepszej jakości.

Jak konkretnie działają pompy do olejów?

Konkretne działanie pompy do olejów najlepiej jest wyjaśnić właśnie na przykładzie auta. W aucie olej znajduje się w silniku, a konkretnie w misce olejowej do której wprowadza się specjalny przewód, który ma element odbierający olej – jest to tak zwany smok. Pompa do oleju w tym wypadku umieszczona w silniku ma konkretne zadanie, a więc spowodowanie ssania oleju i tłoczenie go dalej, czyli konkretnie w stronę centralnej olejowej magistrali. Takie pompy do oleju to właśnie pompy zębate, a my takie pompy oferujemy – pompy najlepszej jakości, z najlepszych materiałów, które dostosowujemy według Waszych wymagań i do których wykonania dołożyliśmy wszelkich starań, aby były one jak najlepsze.

Ciekawostką jest, że pompy do oleju w silnikach spalinowych potrzebują dużego ciśnienia, które jest w tym momencie uzyskiwane przez przetłaczanie oleju między ów zębatymi kołami. W takim wypadku pompa może być na przykład napędzana poprzez specjalny pasek zębaty albo tak zwany wałek silnika pośredniego, a ciśnienie akie wytwarza zależy przede wszystkim od obrotowej chwilowej prędkości silnika. Nieco inaczej jest w samochodach sportowych gdzie dodatkowo są obecne też specjalne układy smarowania, które określa się suchą miską olejową. Tam zbiornik oleju jest umieszczony w innej części a układ posiada aż dwie, a nie jedną pompę, która ten olej do silnika doprowadza. W związku z tym właśnie podczas wysokich obrotów pompy do olejów mogą na przykład uzyskać zbyt wysokie obroty, a więc przydaje się zawór nadmiarowy.

Można by o tym pisać i pisać, tak naprawdę w nieskończoność, ale nie można zapominać o jednym – o tym, że ta pompa to musi być produkt najwyższej jakości, najlepsza z możliwych. Tylko wtedy auto czy inny pojazd bądź urządzenie będzie działać tak jak należy. Dlatego jeśli jesteście Państwo zainteresowani kupnem dobrej jakości pompy olejowej, zapraszamy do nas – jesteśmy jedynym, wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem pomp najwyższej jakości, duńskiej firmy DESMI Rotan A/S. Tak naprawdę tej marce niepotrzebna jest reklama, bowiem ich produkty są znane i doceniane na całym świecie, a Wy możecie mieć właśnie takie produkty.

Zapraszamy!pompy do olejów


Pompy przemysłowe
wyporowe, zębate:

Miniaturka zdjecia przekroju pompy zębatej serii GP
Seria GP

Miniaturka zdjecia przekroju pompy zębatej serii HD
Seria HD

Miniaturka zdjecia przekroju pompy zębatej serii PD
Seria PD

Miniaturka zdjecia przekroju pompy zębatej serii CD
Seria CD

Miniaturka zdjecia przekroju pompy zębatej serii ED
Seria ED


Labarva ¨'||'¨